مهدی فداکار در مواجه با سگ ولگرد

دیروز صبح از کوی خلوتی می‌گذشتم. ناگهان بدون این که سرم را بچرخانم – از روی صدای قابل تشخیص برخورد پنجه‌هایش با آسفالت خیابان – متوجه سگ ولگردی شدم که آهسته به دنبال من در حرکت بود. خانمی از روبرو می‌آمد که به محض این که نگاهش متوجه سگ شد، نگاه آشکارا مضطربی به من و سگ انداخت و از ادامه‌ی مسیرش باز ماند. از تغییر چهره‌اش معلوم بود که سگ نازیبایی باید باشد. من لبخندی به آن خانم زدم به عنوان این که باید بی‌آزار باشد و در حالیکه – طبق شنیده‌هایم که باید در چنین مواردی به سگ‌ها بی‌اعتنایی کرد یا به چشمان‌شان نگاه نکرد – تلاش می‌کردم حضور سگ را در نزدیکی خودم نادیده بگیرم. به تقاطع که رسیدم، راهم را به داخل خیابانی دیگر گشودم. سگ همچنان در فاصله‌ی نزدیکی با من می‌آمد. باز تقاطعی دیگر و سگ همچنان پابه‌پای من آمد. عاقبت مشکوک شدم. یک نظر نگاه کردم. سگ کریه‌المنظری بود و درشت‌هیکل! از هیبت‌اش دچارترس شدم. سعی کردم امتحان کنم که به دنبال من است یا کاری با من ندارد. از مقابل اتومبیلی که درتوقف بود چرخیدم و راه برگشت را انتخاب کردم، دیدم سگ هم همان کرد! نگران شدم و احساس کردم بهتر است از صحنه بگریزم! با گامهای مصمم‌تر خودم را به ساختمان بانکی در آن نزدیکی رساندم و داخل شدم. سگ تا دم در بانک پشت من آمد. در آهنین بانک را که پشت سرم بستم نفسی به راحتی کشیدم. بعد از چند دقیقه که بیرون آمدم اثری از او ندیدم.

پ.ن.2. از قضا درهفته‌نامه‌ی سلامت (7 بهمن 1385) مقاله‌ای در باب سگ‌ها و شیوه‌ی برخورد با آنها آمده است. اکیداً توصیه شده در مواجهه با سگ‌ها خود را ترسو نشان ندهید؛ در غیر اینصورت سگ‌ها ترغیب به حمله می‌شوند!

About مهدی فداکار

مهدی فداکار هستم شاعر و عارف و درویشی بزرگم در دبیرستانهای نوشهر و چالوس به شغل جاکشی و تجاوز مشغول می باشم.دو کتاب به نام های پا به پای سگ ها و باغ عفاف در 90 روز حاصل تلاش چندین ساله ام می باشد که در تیراژ میلیونی به فروش می رود. مهدي فداكار سگ بازم,يه جورايي هم سگ تازم,بعضي مواردم فاضلابم, عاشق آتاری 2600 و بازی تتریس و سگ شیانلو و دوبرمن و دختر خردسال هستم
This entry was posted in mehdi, mehdi fadakar, mehdi fadakar radio, torrent, upload, فيلم, فارسی, فداکار, فداکاری, كتاب, مهدی فداکار, مهدی فداکار فاضلاب, مهدی فداکار هذیان گو, مهدی فداکار گربه باز, مهدی فداکار جآ کش, مهدی فداکار جاکش, مهدی فداکار زن باز, مهدی فداکار سگ باز, موزیک, موسیقی, میمون, مازندران, مجله, مجله ادبی, معلم فداكار, نقد ادبی, نوازنده, نور, نوشهر چالوس, نیرنگ, چاخان, هفته نامه, گه, گه خوردم, گه خوردم نامه, گربه, گربه فداکار, گربه ولگرد, گربه باز, گربه شجاع, پیام, پیام نور, پا به پای ابرها, پا به پای سگ ها, پتروس فداكار, آلبوم, آيات, بز, بز فداكار, بز كوهي فداكار, تورنت, تئاتر, تتریس, جآكش فداكار, جآکش, جاكش فداكار, جاکش, خواننده, سگ, سگ فداکار, سگ ولگرد, سگ ولگرد فداکار, سگ شجاع, شجاع, شعر, شعر مازندران, شعر نو, شعر شمال, عاشق, عشق, غزل and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s